Zdalne nauczanie w Koninie, jak i w całym kraju, stało się faktem

Co zrobić żeby w miarę bezproblemowo i bezstresowo przetrwać “ciężki okres” nauczania zdalnego?

Przede wszystkim spokój i cierpliwość! A wszystko pozostałe można usprawnić i nauczyć się korzystać z platform do nauki zdalnej. A z jakich narzędzi nauczania zdalnego korzystają uczniowie konińskich i podkonińskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych? Otóż prym wiodą dwie platformy: Microsoft Teams oraz Gsuite Classroom. Są to narzędzia całkowicie darmowe dla szkół publicznych, po weryfikacji takiej szkoły. Oczywiście gdyby któraś ze szkół nie posiadała wdrożonej platformy zdalnego nauczania, to zapraszamy do współpracy – pomożemy, wdrożymy, przeszkolimy z działania.

Ale przecież nie o szkołach, a o uczniach i ich problemach z działaniem komputerów (laptopów) mieliśmy pisać;) To prawda, że lepiej pracuje się na szybko działającym sprzęcie, niż na wolnym, gdzie każda operacja to czekanie i wpatrywanie się w kręcące kółko… Co zrobić w takim razie, by komputer otwierał się szybko, ładował wszystkie potrzebne programy w mgnieniu oka?

  1. Po pierwsze, zrobić porządek w komputerze, usunąć zbędne oprogramowanie, pozbyć się wszystkich śmieci, przeskanować komputer na obecność adware i wirusów. Zdarza się na przykład, że klient ma zainstalowane 3 antywirusy…:(
  2. Po drugie, sprawdzić pamięć RAM – minimum to 4 GB.
  3. Po trzecie, aktualizować na bierząco wszystkie programy.
  4. Po czwarte i przynoszące najlepsze rezultaty:) – wymienić dysk na szybki dysk SSD. To niewiarygodne, ale komputer przyspiesza po takiej operacji nawet dziesięciokrotnie!

Chcesz sprawdzić kondycję swojego laptopa, chcesz naprawić niedziałająca kamerkę, mikrofon – urządzenia niezbędne do zdalnego nauczania, chcesz przyspieszyć działanie laptopa, a nie potrafisz zrobić tego sam – dzwoń 501771934 – podpowiemy jak tego dokonać!

Powodzenia w zdalnym nauczaniu!